Egzamin 8-klasisty z angielskiego. Praktyczne porady i ćwiczenia.

Hej hej!

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego!

Egzamin ósmoklasisty już jutro, już za chwilę. Ale spokojnie! Jest jeszcze trochę czasu na szybką powtórkę!

Znam ten stres, choć nie zdawałam akurat egzaminu na 8 klasę ale pamiętam swoją maturę i obronę. To znacznie większy stres. Najważniejsze, żeby nie popadać w skrajności bo stres może Cię zgubić!

Wiem, że nie da się powtórzyć całego roku lub kilku lat języka angielskiego. Jeśli jednak uczyłaś/eś się do tej pory ze szkolnych podręczników to może warto na przedostatni dzień coś powtórzyć?

Ćwiczenia na egzamin ósmoklasisty z angielskiego

Przygotowałam kilka ćwiczeń typowych dla egzaminu ósmoklasisty. Pytanie na reakcje językowe to zadanie nr. 5 z arkusza. Sprawdź się czy bez problemu rozwiążesz aż 50 przykładowych scenek z życia codziennego.

Dodatkowo wrzuciłam także mini dialogi do ułożenia w odpowiedniej kolejności.

Życiowe sytuacje, zwroty do pewnych okoliczności przydadzą Ci się z pewnością podczas jakiegoś wyjazdu a nie tylko podczas egzaminu. Może więc warto zajrzeć, poćwiczyć i przygotować się na krótkie wakacje za granicą? 😉

Na co trzeba uważać na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego?

Czytaj uważnie polecenia! Jeśli np. w e-mailu jest napisane aby podpisać się XYZ to tak trzeba zrobić. Jeśli podpiszesz się swoim imieniem, komisja może odjąć 1 punkt za treść. Nigdy nie wiadomo kto będzie Cię oceniał… zasady oceniania są sprecyzowane na stronie OKE i dotyczy to zarówno matury jak i oceniania egzaminów ósmoklasisty.

Nie spiesz się ale też nie przeciągaj struny! Jeśli podczas listeningu nie uda Ci się za pierwszym razem, masz jeszcze szansę na drugie słuchanie. Przed listeningiem przetłumacz zdania lub słówka w myślach i przygotuj się na ich synonimy – nie zawsze usłyszysz tekst taki jak widzisz przed sobą – pewne słowa będą zastąpione synonimami. Przygotuj się na to a nic Cię nie zaskoczy!

W przypadku wpisania słowa lub części zdania, upewnij się, że to co wpisujesz łączy się ze zdanie przed i ze zdaniem po. To znaczy czy wszystkie zdania łącznie z Twoim tworzą logiczną całość. Jeśli zdanie przed luką, którą masz uzupełnić jest o pogodzie i zdanie po luce, którą masz uzupełnić jest kontynuuacją do pogody albo tematem zbliżonym to w miejsce luki nie radzę wpisywać zdania lub słowa o tym co robisz np. w szkole. Całość tekstu jest wtedy totalnie bezsensu.

Testy na egzamin ósmoklasisty

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *